Wojewódzki konkurs ortograficzny

Konkursy i osiągnięcia » Wojewódzki konkurs ortograficzny

XI WOJEWÓDZKI KONKURS ORTOGRAFICZNY

dla

uczniów klasy III szkoły podstawowej

INFORMACJE O KONKURSIE


Organizatorzy

Małgorzata Koszykowska, Marzena Dojlido, Maria Selke, Magdalena Markowska – nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących  nr 8 w Gdańsku

 

Termin konkursu

24 marca 2017 roku, godz. 10.00


Uczestnicy

Uczniowie klas III szkół podstawowych województwa pomorskiego.

 

Ilość uczestników ze szkoły

Jeden uczeń ze szkoły.

 

Miejsce przeprowadzenia konkursu

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Pawła II w Gdańsku Zaspie (ZSO nr 8), ulica Meissnera 9; (www.zso8gdansk.pl/SP5)

 

Zgłaszanie uczestników

termin – do 20 marca 2017 roku

sposób: - pocztą elektroniczną (zso_8@wp.pl)

             - faksem (058 / 346 – 94 – 32)

zgłoszenie musi zawierać imię i nazwisko uczestnika konkursu, imię i nazwisko nauczyciela przygotowującego ucznia oraz numer i adres szkoły;


Przebieg konkursu

- 24 marca 2017 roku o godz. 9.45 zbiórka uczestników konkursu w holu Szkoły Podstawowej
nr 5;

- 24 marca 2017 roku o godz. 10. 00 powitanie uczestników, wyjaśnienie zasad konkursu, rozdanie kart konkursowych, omówienie zadań i rozpoczęcie naliczania czasu ( 60 minut );

- 24 kwietnia 2017 roku ogłoszenie wyników konkursu na stronie internetowej szkoły ( www.zso8gdansk.pl/SP5);

 

Konsultacja metodyczna

doradca metodyczny OKUN – mgr Małgorzata Koszykowska

 

Patronat

Kuratorium Oświaty w Gdańsku

 

Patronat honorowy

Marszałek Województwa Pomorskiego

 

Informacje dodatkowe

Regulamin oraz karta zgłoszenia uczestnika konkursu dostępne są pod adresem:  www.zso8gdansk.pl/SP5

 

 

Regulamin_X_Woj_Kon_Orto.pdf

zgloszenie_uczestnika.doc


X  WOJEWÓDZKI  KONKURS  ORTOGRAFICZNY

dla

uczniów klasy III szkoły podstawowej

 

WYNIKI KONKURSU:

18 marca br. w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się X Wojewódzki Konkurs Ortograficzny dla uczniów klasy III szkoły podstawowej, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego.

Do konkursu przystąpiło 23 uczniów ze szkół województwa pomorskiego. Na uzupełnienie kart dzieci miały 60 minut. Przy prawidłowym rozwiązaniu zadań konkursowych, można było zdobyć 184 punkty. Po sprawdzeniu prac przez komisję konkursową wyłoniono najlepszych uczniów.

Są to:

LISTA  LAUREATÓW

 

Imię i nazwisko

laureata

Szkoła

macierzysta

 

Ilość

punktów

Zdobyte

miejsce

Denver Freda

ZKPiG nr 26

Gdańsk

179 pkt

I miejsce

Mistrz Ortografii

Wiktoria Kroplewska

SP nr 3

Chojnice

175 pkt

II miejsce

Zofia Stankiewicz

SP nr 24

Gdańsk

174,5 pkt

III miejsce

 

WYRÓŻNIENIA

 

          Kamil Michałowski 

ZKiW Lublewo

174 pkt

Filip Stancel

ZS nr 4 Pruszcz Gdański

173,5 pkt

Wojciech Goliński

ZS Stare Pole

172 pkt

Paweł Wyzina

SP nr 9  Rumia

169,5 pkt

Lena Zosiak

SP nr 8 Gdańsk

167 pkt

Adrian Milewski

SP 48 Gdańsk

166,5 pkt

Piotr Zdanowicz

SP 42 Gdańsk

166,5 pkt

Michał Orzeł

SP nr 4 Pruszcz Gdański

164,5 pkt

Płocka Olena

SP nr 2 Reda

164 pkt

Julia Felcyn

SP nr 81 Gdańsk

162 pkt

 

 

Wszystkich laureatów i wyróżnionych zapraszamy 10 maja 2016 roku o godzinie 12.45 do Szkoły Podstawowej nr 5 w Gdańsku na uroczyste wręczenie dyplomów i nagród.

 

Wyniki pozostałych uczestników:

Mateusz Ludwikowski  SP nr 55                                   157 p.

Wojciech Zacharewicz SP im.św.Jana de La Salle        155 p.

Borys Barski             SP nr 18                                        154,5 p.

Fabian Rychłowski   PSP nr 1 Starogard Gdański         154 p.

Oskar Grekowicz SP nr 5                                               153,5 p.

Julia Kościelska SP nr 1                                                 153 p.

Michał Piaszczyński SP nr 49                                        152 p.

Joanna Kowalska SP nr 11                                              148,5 p.

Julia Koś SP nr 89                                                           146,5 p.

Stanisław Sobiech SP przy Par.św.Kazimierza               141 p.